Adrese oficiale Club

Solicitare APIA privind suprafețele cultivate cu cartof

Clubul Fermierilor Români urmărește cu atenție și se implică activ în demersurile de promovare și susținere a fermierilor producători de cartofi, cu propuneri de soluții și programe care să vină în sprijinul fermierilor și al relansării acestui sector important pentru agricultura țării noastre. Demersurile asociației noastre urmăresc să vină în completarea eforturilor realizate de către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale în privința unei bune implementări a măsurilor aferente politicilor și programelor de dezvoltare rurală, inclusiv pentru producătorii de cartofi.

În acest sens, am transmis Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură o solicitare de a ne comunica situația înregistrată de APIA cu privire la suprafețele cultivate cu cartof (pentru sămânță, pentru industrializare și pentru consum) în ultimii 7 ani, cu repartizarea la nivelul fiecărui județ, în vederea unei analize pe care asociația noastră dorește să o realizeze pentru acest sector.

Adresa transmisă către Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură poate fi consultată mai jos.

Clubul Fermierilor Romani utilizează cookies care oferă o experiență îmbunătățită a navigării pe site. Imediat ce continui navigarea se consideră că ai acceptat politica de cookies. Află mai multe despre politica de cookies pe care o utilizăm aici.